Przegląd artykułów


Artykuły z kategorii: Joga


Jaką jogę wybrać? Przewodnik po różnych rodzajach jogi

Kategoria: Joga

Hatha joga, vinyasa joga, joga powięziowa… Co to w ogóle znaczy? Nazwy pojawiające się obok słowa „joga” mogą brzmieć tajemniczo, nawet dla kogoś, kto już od jakiegoś czasu praktykuje. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje jogi? Co wybrać i czego się spodziewać? Jakie zajęcia dla początkujących? Zapraszam do przewodnika po najbardziej popularnych rodzajach jogi.

Przejdź do artykułu
article preview image

Dlaczego nie mogę zrobić szpagatu?!

Kategoria: Joga

Praktykujesz już od wielu lat, a może jogę znasz od niedawna, ale wcześniej inne sporty nie były Ci obce. Rozciągasz się na wszystkie strony, bierzesz udział w wyzwaniach, pytasz nauczycieli i trenerów o rady… I wciąż jest to jedno ćwiczenie, ta jedna asana, której nie możesz wykonać! Dlaczego?!

Przejdź do artykułu
article preview image

Dziś prawdziwej jogi już nie ma...

Kategoria: Joga

Joga dynamiczna, power joga, jogalates, joga powięziowa, hot joga, joga regeneracyjna… Gubisz się w tych nazwach i nie rozumiesz czym one się różnią? A może jesteś jogowym/ą tradycjnonalistą/tką i kłuje Cię w oczy ta nowoczesność, bo przecież joga jest tylko jedna? Każda ze szkół ma swoich zwolenników i przeciwników, a „fani” konkretnego rodzaju jogi często wystrzegają się „innych” zajęć jak ognia. To jak to w końcu jest – jest jedna joga czy wiele jóg?

Przejdź do artykułu
article preview image