Przegląd artykułów


Dlaczego La Palma?

Kategoria: Lifestyle

Całkiem niedawno ogłosiliśmy naszą przeprowadzkę z Polski na La Palmę – najbardziej wysuniętą na Zachód wyspę Archipelagu Kanaryjskiego. Ta decyzja może się wydawać nagła i niespodziewana, ale tak naprawdę wcale taka nie jest. Dlaczego się wyprowadziliśmy? I dlaczego na ten „koniec świata”?

Przejdź do artykułu
article preview image

Kto jest odpowiedzialny za Twoje zdrowie - lekarz czy Ty?

Kategoria: Zdrowie

Zadałam sobie to pytanie kilka lat temu i uderzyło mnie, z jaką łatwością oddajemy odpowiedzialność za nasze zdrowie w ręce obcych ludzi. Oczekujemy cudownych tabletek i kuracji działających natychmiast, jednocześnie nie próbując samemu nic zmienić. A może warto wreszcie się ocknąć i zrozumieć, że za nasz dobrostan odpowiadamy… tylko my? Kilka słów na temat przejmowania odpowiedzialności za siebie, przeprowadzaniu osobistych eksperymentów oraz wyniki naszych ostatnich badań

Przejdź do artykułu
article preview image

Epidemia głupoty?

Kategoria: Zdrowie

Dlaczego coraz więcej dzieci ma problemy z koncentracją? Czy znaczący wzrost autyzmu wynika wyłącznie z lepszej diagnozy? Jak ma się zdrowie tarczycy do rozwoju mózgu? Czy flor jest bezpieczny? Dlaczego od lat 90 odnotowujemy spadek IQ wśród dzieci? Te pytania stawiają sobie naukowcy na całym świecie. Próbą odpowiedzenia na przynajmniej część z nich, jest francuski film dokumentalny z 2017 „Demain, tous crétins?”. Dla tych, którym z francuskim nie po drodze – przestawiam opis wniosków wysnutych przez badaczy oraz trochę własnych obserwacji.

Przejdź do artykułu
article preview image

Nie panuję nad złością!!

Kategoria: Emocje

Niby wiesz, że trzeba oddychać albo liczyć do dziesięciu. Niby wiesz, że nie dzieje się nic takiego, że wszystko można naprawić. A jednak czujesz jak ogarnia Cię prawdziwa furia i tracisz nad sobą panowanie, mimo że wcale tego nie chcesz. Jak sprawić, by to się wreszcie zmieniło? Jak uniknąć tego palącego uczucia wściekłości?

Przejdź do artykułu
article preview image

Jaką jogę wybrać? Przewodnik po różnych rodzajach jogi

Kategoria: Joga

Hatha joga, vinyasa joga, joga powięziowa… Co to w ogóle znaczy? Nazwy pojawiające się obok słowa „joga” mogą brzmieć tajemniczo, nawet dla kogoś, kto już od jakiegoś czasu praktykuje. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje jogi? Co wybrać i czego się spodziewać? Jakie zajęcia dla początkujących? Zapraszam do przewodnika po najbardziej popularnych rodzajach jogi.

Przejdź do artykułu
article preview image